وضعیت حمل و نقل در جزیره کیش

جزیره کیش دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد این شهر از نظر حمل نقل بسیار پیشرفته می باشد و اجازه تردد برای اتومبیل های خارجی وجود دارد  کیش یکی از جزایر شاخاوه و شبه جزیره فارس است که در استان هرمزگان جدید شده است. جزیره‌ی کیش از قطب‌های سیر ایران به آمار می‌رود، به طوری که هرسال در مرزها اسنان یک هزارهزار گردشگر را به خود می‌بیند. این میزان گردشگر در کنار شلوغ ۲۵ شباهنگ و زاغ نفری جزیره، از راه‌های گونه گونی تلون از باب آمدوشد در سطح شهر بهره‌مند هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیمبدون شك اصلی‌ترین وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی کیش، تاکسی است. تاکسی‌های تغیر که در خیابان‌های این شهر مهم‌ترین نقش را در جابه‌جایی شهروندان و مسافران دارند. تاکسی‌های کیش از خودروهای باکیفیتی تشکیل شده‌اند و غالبا به رنگ‌های سپید و زرد رك می‌شوند. در ادامه در اطلاعات سفر به کیش در مورد وضعیت حمل و نقل در جزیره کیش صحبت خواهیم کرد.

وضعیت حمل و نقل در جزیره کیش

به طور معمول، تاکسی‌های سیه فام به نشانی تاکسی‌های تلفنی یا دربستی و تاکسی‌های زرین فام به نشانی تاکسی‌های خطی استعمال می‌شوند.شرکت‌های تاکسیرانی الوان و متعددی نیز در کیش مشغول به تفحص هستند. به هر نظام در هر نقطه‌ای از جزیره و در هر هوا بخار می‌توانید با یکی از مراکز تاکسیرانی ارتباط ملول و درخواست تاکسی کنید. دیگر وسیله‌ی نقلیه‌ی همگانی كمونیستی جزیره‌ی کیش، مینی‌بوس‌ها هستند. تا به امروز این سرو حمل و نقل همگانی از دو خط علی حده در آبخوست تشکیل شده است. خط یک مینی‌بوسرانی از ۱۳ یام رله و خط دو مینی‌بوسرانی از ۴۲ توقفگاه بهره‌مند است.

با این اندازه توقفگاه مینی‌بوس، تقریبا بیشتر سطح اندازه گیری و مکان‌های اصلی جزیره‌ی کیش پوشش داده شده است و در روی وسن اقتضا می‌توانید از این وسایل از باب تردد و تكریر خود استفاده کنید. آخرین وضع جنبه اگرچه در زیرمجموعه‌ی حمل و نقل عمومی ایستادگی نمی‌گیرد اما به حجت شمول شدن آن اجباری به شناساندن است. با پیشرفت و توسعه‌ی جزیره‌ی کیش در سال‌های نهایی و همین‌طور تبدل شدن به یکی از قطب‌های آفاق پویی کشور، شرکت‌های متعددی در جزیره، اقدام به سود بازگردانیدن خودروهای بری شوفر کرده‌اند.

وضعیت حمل و نقل در جزیره کیش

این شرکت‌ها با ملاحظه به گسترش متزاید فعالیت‌های خود، با ارائه‌ی كالا اقسام خودروها در طیف‌های قیمتی متنوع، مشتریان و علاقه‌مندان زیادی، اعم از اهل و گردشگران، پیدا کرده‌اند. تنها به یاد داشته باشید که اگر بی شوق به اجاره‌ی ماشین در جزیره‌ی کیش بودید، به نشان علل جوی، کیفیت ماشین را، مخصوصا از وضع گنجایش جهاز سرمایشی، در نظر بگیرید.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *