دیدن غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی

جزیره کیش دارای لحظات بیاد ماندنی بسیار زیادی می باشد که مکن است برای شما هر لحظه های آن خاطره انگیز باشد و بتوانید از لحظات خود لذت کافی را ببرید  در سواحل غربی جزیره‌ی زیبای مرجانی کیش، کشتی جلال به گل خسبیده است که به «کشتی یونانی» نوا آوازه دارد. این کشتی یکی از جاذبه‌های تماشا جزیره‌ی کیش است که در ۴ مرداد ماه سال ۱۳۴۵، در كران ها روستای «باغو» به گل نشست. هنوز هم که هنوز است معجزه برهان مجازی به گل ایستادن این کشتی علنی نیست. حق بیمه‌ی اضافه این کشتی سبب به‌وجود عزیمت كردن ترهات زیادی در این پایه شد. برخی حد می‌کنند کشتی به دلیل مه‌آلود بودن هوا و نبودن جلوند دریازی و بری در این آبخو به گل غنوده و بیدار درازكشیده و ایستاده است. در ادامه در جاذبه های دیدنی کیش در مورد دیدن غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی بیشتر صحبت خواهیم کرد

دیدن غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی

کشتی یونانی در سال ۱۳۲۲ شمسی در اسكله گلاسکو اسکاتلند و توسط شرکتی به نام «ویلیام هامیلتون» مخلوق شد. وزن این کشی ۷۰۶۱ تن و طول آن ۱۳۶ متر بود. پس از به گل ایستادن کشتی، یک یدک‌کش هلندی به نام «اورینوکو» ۸۰ روز درعوض جهت نجات این کشتی اهتمام کرد اما كامل آن‌ها بی‌ثمر بود. از آن جایی که تلاش‌های بسیار فقره سبب استخلاص این کشتی دیگر تشریح اقتصادی نداشت، بار کشتی تهی ساختن و جمع سرنشینان آن، کشتی را ترک کردند.این کشتی میان صاحبان مازاد یدكی رد و بدل شده است. در سرآغاز نام آن «امپایر ترومپت» بود و سپس «نچرالیست» نام گرفت. در سال‌‌های ۱۳۳۸ تا ۱۳۴۴ این کشتی به تملک ایرانی‌ها میوه بهره و نام‌های «کوروش پارسی» و «همدان» به خود گرفت. سپس یک یونانی این کشتی را خرید و نام آن به «کولا اف» تحول یافت.

 

اهمیت این کشتی باعظمت الجثه به معجزه برهان پیشینگی آن نیست و بخش زیادی از آن به دلیل اصابت امواج كهنه شده است و هر متعلق امکان دارد بیفتد. دلیلی که این کشتی را به یک جاذبه‌ی سیر جانانه تغییر کرده است، این است که مكان قرارگیری آن در جزیره‌ی کیش به گونه‌ای است که خور پشت این کشتی سر زدن می‌کند و پرتوهای نور پشت کشتی براز شكیل و زشت دارد. تمام گردشگرانی که به جزیره‌ی کیش سفر می‌کنند، حتما سری به کشتی یونانی می‌زنند تا سر زدن دل انگیز خور را در پشت کشتی یونانی و آب‌های اخضر خور راكب ببینند.

دیدن غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی

یک عمر قبل از روییدن هور و ماهتاب خودتان را کنار این کشتی برسانید تا طیف نورهای زرد و نارنجی و آتشین را در پهنه‌ی گردون فضا و کرانه‌ی شاخابه مركب نشین و پیاده نصب از پس این کشتی نظاره‌گر باشید و غربت نشین به یاد محكم از جزیره‌ی کیش فقره سبب خود رقم بزنید.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *