سوغاتی های محبوب جزیره ی کیش

جزیره ی کیش دارای سوغاتی های بسیار زیادی می باشد که هر کدام طرفداری های مخصوص به خود را دارد که شیفته سوغاتی های جزیره ی کیش هستند. جزیره‌ی کیش یکی از مقاصد سیاحت دوست در ایران است و به سبب همین چیستی گردشگری، در سال‌های اخیر علاوه كیفیت رعایت استقرار غمگین است. پارک‌های ساحلی و تفریحی، كناره ها ماسه‌ای و مرجانی، باغ‌ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان، دلفیناریوم، شهر زیرزمینی کاریز، کلبه هور، کشتی‌های تفریحی و علاوه براین کشتی به گل نشسته‌ی یونانی، از دیدنی‌های این آداك هستند که محل گردشگران را جلب می‌کنند.این آبخوست امکانات متعددی چون سوارکاری، پیست ۷۰ کیلومتری دوچرخه‌سواری، کارتینگ، غواصی، جت‌اسکی، فلای بورد، پاراسل و اسکی روی آب دارد. افزایش بر این مراکز معامله متعددی هم در این آبخوست ساخته شده‌اند که در کنار سایر امکانات تفریحی موجود، حرمت همه‌ی سلیقه‌ها را به خود جلب می‌کنند. در ادامه در اطلاعات سفر به کیش در مورد سوغاتی های محبوب جزیره ی کیش صحبت خواهیم کرد.

سوغاتی های محبوب جزیره ی کیش

 

در این مراکز بیع محصولات گوناگون و متعددی از كاملاً اقمشه پوشاک، خراج باروت غذایی، رخت آرایشی و محصولات الکترونیکی و افزار برقی به سودا می‌رسد. اما اگر مالوف دارید محصولات صالح اهالی را به نشانی تحفه خرید کنید، صنایع دستی مختلفی هم در این آبخست به خاطر فروش آشكار می‌شود. محصولات کشاورزی الوان پاز یكسره عبارت زمره اجناس خرما و مرکبات، بخش دیگری از كادو این آداك را تشکیل می‌دهند.

یکی از شغل‌های سنتی كسان این منطقه، ماهیگیری است چرا که این آبخوست در شاخابه فارس، یکی از ماخذ غنی گونه ها تقسیم و میگو و آبزیان است. ماهیگیری در این آبخو و به طور کلی در استان هرمزگان، هم به شکل قدیمی و هم به جلد غشا چهره مدرن، اعمال می‌شود. از مشهورترین ماهیان این منطقه می‌توان تقسیم تن، سنگسر، ساردین، هامور، سرخو، میش شعبه منطقه و جلد را نام برد.

خرما در استان هرمزگان از آنجایی که ثمن مفت و پایگاه غذایی مازاد یدكی دارد، می‌تواند سوغاتی منت باشد. آب و هوای کیش کاملا بابت تشكیل خرما مفت است. علاوه بر خود خرما، سایر فرآورده‌های مرتب شده از آن از عداد چیپس خرما، عسل خرما، شیره‌ی میوه نخل و… هم به سیراب فراوانی در این ناحیه نشان دادن می‌شود. تغیر رطب و نیكویی آن در استان هرمزگان سبب جلب حرمت و رضایت خریدارن می‌شود.این آبخوست مانوس بخش‌های بعدی استان هرمزگان دارای صنایع دستی سنتی از یكسره عبارت زمره رخت سفالی، صنایع دستی حصیری، بافته‌های داری و تزیینی‌ و… است.

سوغاتی های محبوب جزیره ی کیش

یکی از صنایع دستی پرطرفدار در جزیره‌ها و شهرهای ساحلی، صنایع دستی آبی هستند. امتعه زیورآلات، آلات دکوری، تابلوهای نقش‌ برجسته، تصویر و جاکلیدی‌های نفرت انگیز و خوب با مصرف ار پوسته‌ی حلزون، صدف، پایه نژاد تقسیم و سایر بقایای موجودات دریازی و بری وساطت هنرمندان خوش ذوق ساکن آبخوست آفریننده می‌شوند و به بیع می‌رسند.شکلات، تحفه نوین آئینی عرفی و محلی کیش تراشیدن اما بسیاری از اشخاص در سفر به این آبخوست كالا اقسام شکلات را به آدرس رهاورد خرید می‌کنند. در جزیره‌ی کیش امتعه شکلات از برندهای شهیر با قیمت‌های رخیص و کیفیت خوب به معامله می‌رسد.

قهوه هم مثل شکلات، ارمغان سنتی این آبخوست محو اما طرفداران زاید دارد. در مغازه‌های شکلات‌فروشی می‌توانید اجناس قهوه را فروش کنید. جمع بر امتعه قهوه، محصولات متصل مانند نسکافه، کاپوچینو، کافی‌ میکس و… در مراکز بیع متنوع نمایش می‌شود.یکی از مهم‌ترین سوغاتی‌هایی که گردشگران و مسافران کیش در نظر می‌گیرند، انواع پوشاک است. تكثر مراکز بیع و فروشگاه‌ها و رنگارنگی محصولات، علت می‌شود که كثرت از افراد، خودنمایی را به نشانی هدیه سفر برگزینی کنند. حتی اگر به پشت پوشاک برند هستید، در این آبخست می‌توانید فروشگاه‌های مختلفی که پوشاک برند ارائه می‌کنند، جلوه گر کنید.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *