شرکت هواپیمایی کیش (Kish Airlines)

همه ی گردشگران ایرانی در طول عمر خود حتما حداقل یک بار بلیط هواپیما کیش خریداری کرده اند. کیش یکی از پرطرفدارترین مکان های گردشگری در ایران است و سالانه هزاران ایرانی برا تفریح و گشت و گذار و وقت گذرانی با خانواده به جنوب ایران سفر می کنند. شرکت هواپیمایی کیش سال هاست که خدمات پرواز موفق برای مسافران ایرانی ارائه کرده است. در ادامه یادداشت شرکت هواپیمایی کیش به معرفی بیشتر این شرکت می پردازیم با ما همراه باشید.

تاریخچه

این جزیره در دهه ی ۷۰ با پیشرفت ها و ساخت و ساز های مدرن به منطقه ی آزاد تبدیل شد. از این رو شرکت خصوصی کیش ایر در راستای توسعه ی گردشگری در سال ۱۳۷۰ در جزیره ی زیبای کیش به  منظور ارتباط این جزیره با سایر شهر های ایران و کشورهای حاشیه ی خلیج فارس فعالیت خود را با ۲ فروند هواپیمای اجاره ای آغاز کرد. کیش ایردر راستای پیشرفت بازرگانی، عملیاتی، فنی و پشتیبانی خود با تغییر مدیریت، استفاده از کارمندان و متخصصان ماهر و مجرب، فعالیت مداوم به همراه رعایت اصل صرفه جویی در اواخر ۱۳۷۶ انجام داد. برای محقق شدن این عوامل شرکت ۲ فروند هواپیمای A320 و ۷ فروند هواپیمای بوئینگ MD و ۳ فروند هواپیمای فوکر۱۰۰ را خریداری کرد، در IATA عضو شد وهمچنین نیروی بومی و انجام تعمیرات مهندسی استخدام کرد.

هدف مهم شرکت

 • ارائه ی کیترینگ با کیفیت و عالی در مواد و خدمات. تضمین کیفیت، سلامت غذا و اصل رفاه آسایش مسافران از شاخص های بنیادی کیترینگ این شرکت می باشد.

بلیط هواپیما کیش

ناوگان هوایی کیش ایر

در حال حاضر این شرکت ۱۲ فروند هواپیما به شرح زیر دارد:

 • ۲ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ با ظرفیت جابجایی ۱۱۰ مسافر
 • ۲ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ با ظرفیت جابجایی ۱۲۰ مسافر
 • ۳ فروند هواپیمای فوکر (Fokker 100) با ظرفیت حمل و نقل ۱۱۷ مسافر
 • ۵ فروند هواپیمای مک دانل داگلاس (McDonnell Douglas MD-80) با ظرفیت جابجایی ۱۶۲ مسافر

خرید هواپیمای ATR

شرکت کیش ایردرجهت توسعه ی ناوگان هوایی خود و افزایش پروازهای داخلی و توسعه ی گردشگری منطقه ی آزاد کیش اقدام به خریداری ۶ فروند هواپیمای ATR کرد. اخذ گواهینامه ی استاندارد ایمنی هوانوردی IOSA توسط اولین شرکت هوایی ایرانی یعنی کیش ایر انجام شد.

کلاس پروازی

·         کلاس اکونومی

پرواز به مقاصد مختلفی با این کلاس ارائه می شود. جهت مشاهده ی آن به سایت رسمی کیش ایر می توانید مراجعه کنید.

·         کلاس تجاری

کیش ایر برای برخی از مسیرهای پروازی از جمله تهران-کیش-تهران و تهران-مشهد- تهران اقدام به راه اندازی این کلاس در جهت افزایش رضایت مندی مسافران نمود.

مقاصد پروازی

·         داخلی

شیراز، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز، بندرعباس، آبادان، یزد، کرمانشاه، عسلویه و ابوموسی می باشد.

·         خارجی

عراق، عمان، سوریه، ترکیه، امارات متحده عربی (دبی و شارجه) و آذربایجان می باشد.

از جمله مسیرهایی که کیش ایر موفق به راه اندازی آن ها در عید فطر ۱۳۹۶ شد می توان به: تهران- ایروان- تهران، تهران- تفلیس- تهران، تهران- کیف- تهران، شیراز- تفلیس- شیراز، بوشهر- تفلیس- بوشهر، تهران- اسپارتا- تهران، تهران- ازمیر- تهران، تهران- دنیزلی- تهران و تهران- ارومیه- تهران اشاره کرد.

بلیط هواپیما تهران کیش

خدمات کیترینگ و غذا (سابقه ی ۲۰ سال در این زمینه)

این شرکت برای ارائه دادن تولید انواع سرویس های غذایی از ۱۰۰ نفر کادر مجرب – ماهر و متخصص و دلسوز تحت نظر کارشناسان صنایع غذایی استفاده می کند. ۱۰ هزار سرویس غذایی مجموع انواع تولیدات روزانه ی کیترینگ این شرکت می باشد.

الگوهای این شرکت در جهت کیترینگ با کیفیت تر

 • استفاده از مواد اوليه ی تازه و با كيفيت
 • اطمینان بیشتر از نظر سلامت و بهداشت مواد غذایی
 • از خدمات آزمایشگاه های مرجع صلاحیت دارتأیید شده از سوی وزارت بهداشت ودرمان و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران استفاده کردن که باعث شده تا این شرکت از پیشروها در این زمینه باشد.

خرید بلیط هواپیما

برای این که بتوانید بلیط هواپیما این شرکت را تهیه کنید می تواند از ۲ طریق حضوری و غیر حضوری اقدام کنید:

حضوری: با مراجعه به دفاتر این شرکت می توانید بلیط تهیه کنید.

غیر حضوری: سایت های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند از جمله ی آن می توان به سایت رسمی خود شرکت و یا سایت مستربلیط مراجعه کنید و بلیط هواپیما تهران کیش خود را تهیه کنید.

پذیرش مسافر

زمانی که بلیط های این شرکت را رزور کردین چنان چه پرواز شما داخلی بود باید ۲ ساعت زودتر در فرودگاه حاضر باشید و اگر مقصد شما سفر خارجی است باید ۳ ساعت زودتر از پرواز در  فرودگاه حاضر باشید. گیت های پرواز چهل و پنج دقیقه قبل از پرواز خارجی و سی دقیقه قبل از پرواز داخلی بسته خواهند شد و دیگر مسافران را بعد از ان « پذیرش نخواهند کرد.

قوانین حمل بار کیش ایر

 1. هر مسافر برای این که بتواند کیف دستی به داخل کابین هواپیما ببرد حداکثر ۵ کیلوگرم و مجموع ابعادش نباید بیش از ۱۱۵ سانتی متر باشد.
 2. از کندن برچسب حاوی اطلاعات پرواز روی چمدان مخصوص حمل بار خودداری کنید.
 3. موارد ممنوعه برای حفظ امنیت مسافران و سفری بهتر:

انواع مواد اسیدی مثل سرکه و آبلیمو، مواد منفجره و آتش زا، ا شیاء تیز و برنده مثل چاقو، تیغ، قیچی و…، انواع اشیاء شکستنی و خطرناک مثل شیشه، بطری و…، اسلحه های اسباب بازی که کاملا شبیه اسلحه ی واقعی اند، مواد خوراکی چسبنده مثل مربا و بسته بندی غلط مواد غذایی و مایعات با حجم زیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *