نحوه کرایه خودرو در کیش

کیش یکی از شهرهای ایران است که به خاطر موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود سالانه گردشگرانو مسافران بسیار زیادی را جذب می کند، این جزیره از نظر زیبایی بسیار بی نظیر است و آب و هوایی بسیار مطلوب دارد. هزینه سفر به کیش تا حدی گران است اما می توان با انجام کارهایی این هزینه را تا حد بسیار زیادی کاهش داد و سفری لذت بخش را برای خود و خانواده را رقم می زند در ادامه با تور کیش همراه باشید تا نحوه کرایه خودرو در کیش را برای شما بیان کنیم.

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز بسیاری از افراد برای مسافرت خود برنامه ریزی می کنند، تعطیلاتی که بهترین زمان برای گشت و گذار و استراحت است. شهرهای بسیار خوبی از نظر طبیعت و جاذبه های توریستی در ایران وجود دارد که می توان آنها را انتخاب کرد.به دلیل وسعت و تنوع بی نظیر آب و هوا گزینه های بسیار خوبی را می توان براساس نیاز خود انتخاب کنیم از کویر و دشت گرفته تا جنگل و دریا ، حتی جزایر بی نظیری در ایران وجود دارد که می توان به آنها سفر کرد مانند کیش و قشم.

افراد بسیاری فکر می کنند که برای سفر باید هزینه بسیار زیادی را کنار بگذارند اما در واقع اینطور نیست اگر از گردشگران و جهانگردان حرفه ای بپرسید که چگونه به شهرهای زیادی سفر کرده اند از پاسخ آنها شگفت زده خواهید شد. بسیاری از گردشگران و جهانگردان دارای شغل های معمولی هستند و درامد بالایی ندارند اما در کنار این افراد، کسانی هستند که با دارا بودن شغل های عالی و درامد بسیار مناسب نمی توانند حتی به کیش بروند.از طرفی می توان گفت این افراد نمی توانند هزینه های سفر خود را متعادل می کنند، نکته ای که در سفر وجود دارد این است که باید هزینه های تمام کارهایی را که می خواهید انجام دهید به مقداری کاهش دهید نه اینکه یکی از ایتم ها را به کلی حذف کنید با این کار می توان گفت شما علاوه بر سفری لذت بخشی را که قصد انجام آن را داشتید تجربه می کنید.در ادامه با اطلاعات سفر به کیش همراه باشید تا تمام آنچه که باید برای اجاره خودرو در کیش بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

یکی دیگر از مواردی که در سفر به چشم می خورد این است که افراد قصد دارند با وسیله ی شخصی خود سفر کنند که این کار علاوه بر خستگی افراد در مسافت های طولانی باعث صرف هزینه های بسیار زیاد می شود. اما یکی از راهای بسیار مناسب برای سفر استفاده از هواپیما و قطار می باشد و در مقصد می توان از راهکارهایی مانند اجاره خودرو استفاده کرد.

در بسیاری از نقاط دنیا اجاره و کرایه خودرو بسیار مطرح می باشد و افراد به راحتی ماشین مورد نظر خود را انتخاب می کنند و با کمترین هزینه از بهترین برندها استفاده می کنند.امروزه در بسیاری از مناطق ایران این کار صورت می گیرد و شما در بسیاری از شهرها به خصوص مناطق آزاد مانند کیش می توانید این کار را انجام دهید و خودروهای روز دنیا را سوار شده و از سواری با آن ها لذت ببرید.علاوه بر این بسیاری از افراد برای عروسی و مراسم دیگر این کار را انجام می دهند.

برای کرایه خودرو نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد این کارها باعث می شود تا از دردسرهای بعدی جلوگیری شود، در ادامه این نکات را برای شما بیان می کنیم و راهکارهای اولیه را برای شما در زمینه اجاره خودرو در کیش و سایر نقاط را بیان می کنیم.

در ابتدا شما می توانید با سر زدن به سایت های اجاره خودرو و کرایه اتومبیل از شرایط اولیه این کار و قیمت ها و اتومبیل های موجود آگاه شوید، با توجه به نیاز خود و برند مورد علاقه خود یکی از بهترین گزینه ها را انتخاب کنیدبرای مثال می توان به بیوک کاسکادا ۲۰۱۸ اشاره کرد که یکی از متفاوت ترین خودروهای حال حاضر دنیا است. در ادامه می توانید کلیپی از معرفی نسخه ۲۰۱۶ این اتومبیل را تماشا کنید:

 

نکات طی تحویل خودرو

هنگام تحویل خودرو همیشه از شما مدارکی جهت ضمانت گرفته می شود. یادتان شمه من باب دادن مدارک ورود دریافت کنید. در اثنا تحویل سواری با شما قراردادی بمنظور اجاره اتومبیل نوشته می شود که باید به بندهای آن زیاد توجه کنید.شرایط خاص را حتما از موسسه یا شرکت اجاره دهنده، همانند اینکه درصورت خرابی خودرو چه اتفاقی می افتد و یا … سوال کنید.

در ضمن تحویل خودرو از نظر ظاهری و موتوری تا جای ممکن اتومبیل را چک کنید تا در حین بازگشت به مشکلی بر نخورید. برای پشتگرمی اكثر از کارکرد ثابت و انعطاف پذیر اجزای متحرک آن ها را باز و راستی زنهار و خیانت کنید برای مثال آیینه ها را چک کنید یا به صورت دستی و یا به صورت اتومات ، لاستیک سواری را کاملا چک کنید تا ظاهر مناسبی داشته رایحه و مارک ان ها یکسان است یا مدل آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.

اجزای داخلی اتومبیل و بخش مهم. تجهیزات داخلی بسیار بسیار هستند و از سرانجام و اینك که بل وقت گیر باشند میتوانید آن هایی که مهم تر هستند را ابتدا امعان کنید. مثلا شیشه بالا بر ها تست شوند. دقت کنید که بدون سر و صدا و به راحتی باید پایین و بالا شوند. برف باک کن ها فراموش نشود. کیلومتر و آمپر بنزین معاینه شود. کمربند ها باز و راستی زنهار و خیانت شوند. ترمز دستی را خوابانده و چلچراغ های مانع را چک نمایید. صندلی را جلو عقب برده و آن را به عطا چک کنید. صندلی نقش مهمی در رانندگی دارد. سطح آن را به محاسن مداقه نمایید. و در بعد طبیعت کیلومتر خودرو مطمئن شوید که اغلب از ۹۹ کیلومتر طی نکرده باشد.

تجهیزات خودروی کرایه شده را امتحان کنید، اتومبیل کرایه ای دارای تجهیزات اضافی هست یا خیر!! به طور معمل ماشین های کرایه ای باید دارای یک عدد لاستیک زاپاس ، آچار چرخ و یک عدد جک باشند تا در اثنا پنچر کردن لاستیک از آن ها بتوانید استفاده کنید.چراغ های ماشین فراموش نشود. برای چک کردن چلچراغ ها خوب است که یک همراه با خود داشته باشید تا چراغ ها را به خلوص بتوانید مداقه کنید.این کار باعث می شود تا با اطمینان سفر کرد و از آن لذت ببرید این نکاتی است که می توان با رعایت سفری بهتر داشت.

مورد بعدی که باید به آن دقت نمایید رنگ خودرو و بدنه آن است. باید رنگ اتومبیل را با چیزی که مد نظر تان بوده است معادل سازی دهید. احتمال وجود خش و خطوط و یا فرورفتگی و ضربه در این زمان به حداقل مكلف است اما شما باز هم این هیئت نهج وجد را امعان کنید چرا که در صورتی که ورقه تحویل ماشین را امضا کردید دیگر کار از کار میگذرد.

 

اما مورد دیگر که از نظر ادامه کار برای شما بسیار اهمیت می تواند داشته باشد و باعث اطمینان خاطر و دلگرمی شما باشد بیمه و کارت ماشین وسیله است،اما نکته ای که وجود دارد در هنگام بستن قرارداد بهتر است از شرایط آن آگاه باشید و تعهدی خارج از عرف را نپذیرید زیرا این کار باعث دردسرهای ثانویه برای شما می شود.درست است سوار شدن ماشین های آخرین مدل لذت بخش است اما می توانید این لذت زودگذر و در پایان با تلخی همراه باشد.از قبیل نکاتی که باید در قرار داد موذد توجه واقع شود این است در ادامه به آن اشاره می کنیم در ماده ۶۷۴ که در حال حال حاضر پایه غیرشرعی جرم جفاجویی و وفاداری در بسته را تشکیل می دهد اشعار می دارد هرگاه مایملك جابه جاكردنی یا غیرمنقول یا نوشته های از قبیل چک سودای اول (فروشنده) تیر و قبض و نظایر آن به نشانی سود یا بسته یا رهن یا برای وکالت یا هر کاری با حق الزحمه یا بی پاداش به کسی داده شود و به این مناسبت پس بوده است که اشیاء مذکور مستردد شود و یا به مصرف معینی برسد شخصی که آن اشیاء نزد اوبوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها استفاده یا تملك ضبط قبض دست اندازی غصب دزدی اختیار یا تلف یا مفقودذ نماید ، به حبس ۶ ماه تا ۳ سال محکوم خواهد شد.

اجاره سواری بر اساس مدت زمان به دو دسته شاخه می گردد که شامل اجاره کوتاه مدت و اجاره بلند مدت می باشد. اجاره کوتاه مدت برای خودرو های بدون راننده دست كم ۳ روز و حداکثر ۳۰ روز می باشد. به سبک از کرایه مایه بدون راننده که در صورت مرتبط بودن شرایط و پذیرفتن قوانین و مقررات این موسسه می باشد می توانید ماشین مورد نظر خود را در یکی از ایستگاه های خلل ناپذیر و یا متغییر این مجموعه تحویل رنجیده و با توجه به نیاز خود در هر ایستگاه مد نظر خود رد دهید.

 

شرایط متداول بیمه اتومبیل های کرایه ای

در بین اجاره دهندگان خودرو در شهرهای و مناطق آزاد مانند کیش به صورت زیر می باشد.کلیه ماشین های این كلكسیون داری بیمه شخص سومین و بیمه بدنه معتبر با کامل ترین سطح پوشش بیمه ای می باشد.

 • بیمه شخص ثالث ضرر مالی به خودرو شخص جلو تا دینار ۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال نهان سازی می دهد.
 • بیمه شخص ثالث در اضرار های كوك و نقص عضو برای سرنشینان سواری اجاره ای و سرنشینان سواری هم پایه را تا سرمایه ۲۰۰۰۰۰۰۰ درهم مستورسازی می دهت
 • در صورت تمایل به استتار بیمه ای اضافه می توانید سرمایه پوشش خصارتی را تا سقف ۹۰۰۰۰۰۰۰ درم افزایش دهید.
 • بیمه بدنه ضرر مالی به وجود آمده را تا سقف حداکثر ۸۰% نهان سازی می دهد و مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه خودپرداخت بیمه به عهده اجاره کننده موتور می باشد.
 • مشتریان اجاره ماشین این شرکت می توانند با خرید بیمه اضافه نقد پوشش بیمه را تا سقف ۹۵% افزایش دهند و دیگر مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه فرانشیز از مشتریان دریافت نمی گردد.

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای کرایه و اجاره خودرو بدون راننده در اکثر موسسات و شرکت های  کرایه خودرو و اجاره اتومبیل تا حدودی شبیه هم می باشد که درادامه برای شما این موارد را ذکر خواهیم کرد.

برای افراد ایرانی و تابع ایران مدارک شامل موارد زیر می شود

برای اتباع ایرانی که متقاضی دربست خودرو و کرایه اسباب میباشند اقلاً یکی از مدارک ذیل جهت اجاره خودرو بدون راننده و کرایه ماشین بدون راننده الزامی می باشد

 • موتور شخصی به همراه سند و مدارک آن به نام متقاضی كرایه ربح سواری و اجاره ادات که می بایست به موسسه اجاره موتور تبدیل شود.
 • سند ملکی معتبر به نام متقاضی دربست موتور و منفعت ابزار که دست كم مرتبت آن به مدل خودروی دربست ای باشد.
 • علاوه بر مدارک فوق ارایه کارت شناسایی معتبر از سوی متقاضی اجاره ماشین و دربست افزار الزامی می باشد.
 • ودیعه وجه نقد به ریال و یا هر گونه ارز عقبی اعم از دلار و یورو و … به معیار ۷ الی ۱۰ درصد ارز کارشناسی خودروی استجاره ای

 

مدارک مورد نیاز برای افراد تابعیت خارجی دارند

 • نظر ادراك بلیت برگشت متقاضی كرایه ربح موتور و کرایه اتومبیل
 • ویزا یا پاسپورت مستدعی کرایه موتور و سود ماشین
 • ودیعه نقدی به هر ارزی اعم از ریال دلار یورو و …به نمونه و غیراستاندارد ۷ الی ۱۰ درصد ارز خودروی كرایه ربح ای
 • لازم به ذکر است متقضیان استجاره سواری و کرایه ماشین که به راننده نیاز دارند تنگ دست به تامین وثایق و مدارک فوق ندارند.
 • متقضیان دربست ماشین و کرایه اتومبیل که قصد دربست اثاث عروس دارند ارایه کارت عروسی قهراً و اختیاری می باشد.

مدارک متداول برای اجاره خودرو در کیش به شرح زیر می باشد

 • همراه داشتن گواهینامه معتبر الزامی و بسیار ضروری می باشد
 • کارت شناسایی معتبر برای فردی که می خواهد ماشین را اجاره کند
 • یک برگ چک بنام شخص مستاجر و یا یکی از همراهان که جهت امضاء قرارداد حضور داشته باشند که چک نیز به ارزش تقریبی اتومبیل در وجه شرکت تنظیم خواهد شد این چک برای ضمانت بوده پس در زمان تحویل گرفتن خودرو این کار باید به دقت انجامک شود
 • در صورت نداشتن چک مبلغ یک الی پنج میلیون تومان پول نقد که با در نظر گرفتن به نوع و مدل اتومبیل تفاوت خواهد داشت
 • مبلغ دویست هزار تومان وجه نقدی بابت خلافی احتمالی که ده روز نزد شرکت خواهد ماند و پس از این مئدت به حساب فرد بازگردانده می شود

 

نکات پایانی که باید در هنگام اجاره خودرو به آنها توجه کرد شامل :

 

 • مدت زمان اجاره روزانه ۲۴ ساعت می باشد.
 • هزینه سوخت بعهده اجاره کننده می باشد و چنانچه دارای کارت مواد سوختی سوخته باشید می توانید از آن نیز در جزیره كاربرد نمایید. می توانید بنزینمواد سوختی سوخته سواری را از دو پمپ بنزين جزیره کیش درمنطقه گلديس و منطقه فارور تأمين نمايید.
 • مبلغ ۲۰۰ هزارتومان بابت جرائم احتمالی رهنمونی و رانندگی به مدت اقلاً سه روز و حداکثر ده روز نزد اجاره دهنده موتور همیشگی خواهند ماند و پس از روشن شدن وضعیت خلافی سواری به شما تسلیم داده خواهد شد.

همانطور که گفته شد نوروز یکی از بهترین فرصت ها برای سفر می باشد ، شما از امروز می توانید تمام کارهای خود را برای سفر آماده کنید، تکنولوژی این کار را برای شما تا حد بسیار زیادی تسهیل کرده است، تنها با فشردن چند دکمه می توانید خواسته های خود را انجام دهید و بهترین برنامه ریزی را با توجه به نیاز خود ترتیب دهید. بسیاری از این شرکت ها سامانه ثبت شکایت دارند و شما می توانید به راحتی مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید. مطمئنا با اجاره خودرو در تور کیش می توانید یکی از بهترین تورهای ایران را با لذتی دوچندان تجربه کنید و از جاهای دیدنی کیش دیدن کنید.

منبع: http://kishqeshm.ir

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.