کشتی گردشگری پیشرفته ی جزیره ی کیش

شب گذشته، ۳ فرودین ۹۸ نهایی و اولین کشتی پیشرفته سیاحت ایرانی با حضور آقای شهنا ستاری، پیشكار رئیس جمهوری و آقای غلامحسین مظفری، مدیرعامل ناحیه آزاد کیش در ساحل جزیره کیش به آب انداخته شد. آغازین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی که که «تارمان تاپ تورز» نام دارد به دست بنا ها و متخصص های مجرب شرکت اروندان خرمشهر و از جنس آلومینیوم ساخته شده است و در نوع خود بزرگ ترین و توسعه یافته ترین کشتی مسافربری کشور به حساب می آید. در ادامه در مطلب کشتی گردشگری پیشرفته ی جزیره ی کیش با ما همراه باشید.

کشتی گردشگری پیشرفته ی جزیره ی کیش

سفر نوروزی به کیش

این کشتی گردشگری دارای گواهی نامه بین المللی و فراخی جابجایی و جابجایی ۲۲۰ سیاح :صفت آفاق پو و مسافر(خودرو را دارد. علاوه بر مسافر، این کشتی تا ۸۰ تن بار و ۱۰ خودرو را می تواند از طریق دو ورودی، بارگیری و تخلیه کند. یکی از اثر های بارز و قابل توجه نخستین کشتی توسعه یافته سیر دری فرس سرعت و قابلیت دریانوردی آن در رخت جوی مختلف است. این کشتی حتی در موج های بلند که تا ۴ متر فراز داشته باشند هم می تواند بدون هیچ گونه مشکلی حرکت کند. مهندسی ساخت این کشتی به گونه ای نگارگری شده تا لرزش ها و تکان های ناشی از امواج را به اینجانب برساند.

تفریحات کیش

آقای غلامی، مدیرعامل شرکت کشتی سازی اروندان خرمشهر که کار ساخت این کشتی پیشرفته را به كاربستن داده اند در لبه مراسم بهره برداری از کشتی تاماران تاپ تورز خستویی و انكار کرد: این کشتی تماشا ابتدا قرار بود توسط شرکت های غریب ساخته شود و سپس به فارس بازدهی انتقال داده شود. اما به دلیل بدقولی ها و عدم تعهد این شرکت ها به قرارداد فی مابین، کار ساخت آن از اسفند ۹۶ به متخصصین شرکت کشتی سازی اروندان سپرده شد و هم اکنون هم این مقصود با فوز تکمیل شده و این کشتی به ناوگان خشكی و آسمانی آبخو کیش اضافه می شود. تقلا فعلی این کشتی در مسیرهای جزیره کیش، آبخو هندورابی و بندر چارک به گردشگران و مسافران نوروزی خدمات رسانی می کند.

کشتی گردشگری پیشرفته ی جزیره ی کیش

سفر به کیش

از سوی دیگر، آقای غلامحسین مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این رسوم به سخنرانی پرداختند و بیان کردند: رله زیر ساخت های گردشگری به ویژه در حوزه سیر بری از مجازات های سروسامان دادن منطقه آزاد کیش است. تحقق هداف مورد نظر در بخش تماشا و بهره برداری از ظرفیت های فوق العاده خلیج فارس و نعمت های خدادادی متنعم سبب و راهکارهای صحیح و اعتبار داشتن جا داشتن است. بهره برداری از نخستین کشتی آباد گردشگری ایرانی اقدامی مهم در راستای تقویت گردشگری دریایی است و نیاز است که مشارکت و جذب سرمایه گذاری در این بخش تقویت بشود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *